Gyógymasszázs terápia


Gyógymasszázs

A gyógymasszázs egy speciális –  gyógymasszőr által végzett – terápiás eljárás, ami személyre szabott, tehát minden esetben az Ön állapota és a kívánt eredmény elérése szabja meg az irányát.

A gyógymasszázs nyugati masszázsterápia, mely a svédmasszázs alapfogásait alkalmazza. A különbség abban rejlik, hogy a gyógymasszázs során kimondottan a problémás területet kezeljük, sokszor orvosi javaslatra, gyógyító jelleggel végezzük, hatása a rendszerességében rejlik.

A gyógymasszázs magában foglalja a svéd-, szegment-, kötőszöveti és perioszteális (csont) masszázst. Ezek a technikák az ízületek regenerációját, a letapadt izmok ellazítását, vérbőséget okozva csillapítják a fájdalmat is. Segítségével konkrét betegségek gyógyítása történik. Célja a rehabilitáció, ezért legtöbbször csak a megbetegedett testrészre koncentrál.

Más szempontból nézve viszont a gyógymasszázs összefoglaló elnevezése azoknak az eljárásoknak is, amelyek a kellemes, relaxáló masszírozás helyett (mellett) kimondottan gyógyhatással bírnak. Egyes orvosi kezelések vagy gyógytorna melletti kiegészítő kezelésnek szokták javasolni. Amennyiben a gyógymasszázst ilyen céllal szeretné igénybe venni, úgy 60 vagy 90 perces hosszúságot válasszon.

Vannak orvosi masszázsok is, amelyeket kimondottan csak orvosi beutalóval vehetünk igénybe. A masszőr minden kezelésen a kezelőorvossal, a gyógytornásszal és a fizioterapeutával közösen dolgozik, hogy az adott állapot javítása és a pozitív hatások hamarabb érezhetőek legyenek. Ezek a masszázsok szinte minden esetben 30 percesek, sőt egyes esetekben csak masszázsszéken végezhetőek.

Vendégeink leggyakoribb panasza az izomfájdalom a nyak, hát, váll vagy derék területeken. Mi csak a fájdalmat érezzük, valójában azokon a területeken, ahova az izomcsomó kisugárzik. Az izomcsomó egyik legjobb ellenszere a gyógymasszázs. A borsó, esetleg babszem nagyságú pontoknak az „eltüntetése” hosszabb folyamat, akár 1 évig is eltarthat. A fellazítás általában fájdalmasabb, mint maga a csomó megléte, de ez a fájdalom elviselhető és rövid ideig tart.

A letapadt izomcsomó kialakulhat nyakon, felkaron, vállon, gerinc mellett, lapockán

  • ismétlődő mozdulatsorok végzésétől (pl.: fodrász)
  • ugyanabban a testhelyzetben tartózkodástól (pl.: irodai munka)
  • túlzott erőltetéstől (pl.: pihenőnapok nélküli sportolás)
  • nyújtás nélküli sportolástól
  • sérüléstől (kevés izommunka a lábadozás alatt)
  • stressztől

A letapadt izom tünetei általában jól felismerhetőek: fájdalom, gyakran izomfeszülés vagy görcs kíséretében, mozgáskorlátozottság, érzékenység, izomgörcsök és spazmusok (az izom kórosan túlfeszített tartós állapota), tapintható csomók, fáradtság és diszkomfort érzés.

Az árlistánkban hátmasszázst nem fog találni. A hát, váll, nyak masszázsához 30 perces gyógymasszázst válasszon. A hát, váll, nyak, derék masszázsához 30 vagy 45 percre van szükség.

Erős izomfájdalom esetén maximum 30 perces gyógymasszázst válasszon. Minden masszázs rövid állapotfelméréssel kezdődik. Ha felmerül a gyulladás gyanúja, akkor a masszázst nem fogjuk elvégezni. Pihentetésre és/vagy orvosi segítségre van szükség. A gyulladás megszűnése után kezdjük meg a kezelést.

close-link
close-link