Időpontfoglalás előtt


Időpontfoglalás előtt

Ismert betegség esetén az ellenjavallatokról tájékozódjon. Kérdés esetén, kérjen írásos szakvéleményt kezelőorvosától és azt hozza el a masszőrünknek.

A masszázs erősségével kapcsolatban tévhit, hogy a gyógymasszázs a legerősebb. A wellness masszázs tartalmazza a legtöbb simogató mozdulatot, a svédmasszázs erősebb, de még mindig felületi masszázs. A sport- és a gyógymasszázs problémát kezel, konkrét céllal történik. Utóbbiaknál az egészségügyi szakember tudatosan használja, váltogatja a gyenge és erős fogásokat.
A vendég visszajelzését (erősebb/gyengébb) akár masszázs közben is kérjük.

18 év alatti gyermeket csak szülői kísérettel fogadunk. Ahol ezt nem kötik ki, ott is tartsák be ezt az alapszabályt. A masszázs intimitása visszaélésekre is okot adhat. Ne hagyjuk felügyelet nélkül gyermekünket.

A masszázs gyakorlatilag 0 éves kortól létezik. Az első masszázsok, a babamasszázsok. Utána a sporttal és a kamaszkorral kapcsolatban merülhet fel masszázsigény, illetve gyermekeknek is szokott felírni az orvos gyógymasszázst, amikor az izomszövetek regenerálása, a vázizomrendszer rendellenességeinek helyreállítása, vagy sérülés, baleset utáni rehabilitáció a cél. Kb. 21-25 éves korunkra érjük el a végleges fejlettségét. Az ember vázizomrendszere és csontozata ekkorra nyeri el a végleges formáját, fejlettségét, teherbírását.

Rendes szülés után 6 hétig, császármetszéses szülés után – állapottól függően – 3 hónapig nem masszírozzuk az Anyukákat.

A szoptatás ideje alatti masszírozásról különböző vélemények vannak. Mi a gyógymasszőrök alap protokolljához tartjuk magunkat. Nem masszírozunk szoptatós Anyukát. Szélsőséges esetben egy nagyon rövid, csak a lapockától felfelé (váll, nyak, fej) masszírozzuk meg az Anyukát, esetleg Kinesio-tape szalagot ragasztunk tehermentesítés céljából. Ha már eszik a baba szilárd táplálékot is, akkor sokkal könnyebb. Meg tudják beszélni a gyógymasszőrrel, hogy mennyi folyadékot igyon előtte és utána, továbbá hány napon keresztül ne szoptassa a gyermekét, viszont milyen gyakorisággal fejje le az anyatejet. Ha ez megtörténik, akkor is csak egy frissítő svéd- vagy wellnessmasszázs jöhet szóba. Szükséges a fokozott odafigyelés, mert masszázs során a lerakódott méreganyagok is távoznak a szervezetünkből, többek között az anyatejbe is.

 

close-link
close-link