A sportmasszázs – vagy más néven izomlazító masszázs – egészségeseken is végezhető. Szüksége lehet rá az intenzív sportolóknak és a mozgásszegény életmódot folytatóknak is. Az intenzív gyúró, ütögető és rezegtető technika bevetése miatt a masszázs alap hatásai (vérkeringés és anyagcsere serkenése) sokkal nagyobb mértékben jelentkeznek, mint egy sima svédmasszázsnál. Továbbá, mivel a gyúrással szó szerint a normál helyükről kiemelve dolgozzuk át az izmokat, így az izomgörcsöket, izomfeszüléseket is hatékonyabban tudjuk kezelni, aminek köszönhetően a sportmasszázs az egyik legjobb stresszoldó masszázs.
A sportmasszázst ennek ellenére leginkább sportolók szokták kérni, hiszen a sportmasszázsban alkalmazott technikákkal az izmok vérellátása ideiglenesen akár 15-20-szorosára is megnövelhető.
Célja valamilyen fizikai megterhelésre történő felkészítés, teljesítmény-növelés, vagy terhelés utáni regeneráció. A sporttevékenységek előtti masszázs lényege, hogy a feszülő, letapadt, merev, görcsös izmokat felszabadítsa, ezáltal azok rugalmasabbak, ellenállóbbak, terhelhetőbbek lesznek.
Az intenzív masszázs felkészít a testmozgásra, hatására jelentősen növekszik izomzatunk teljesítménye, és csökkennek a sérülések esélyei. A sporttevékenység utáni masszázs célja a regenerálás. Közvetlenül az izmok terhelése után végzett masszázs célja, hogy a megterhelt szövetekből a salakanyagok, méreganyagok mielőbb távozzanak. Ilyenkor javasolt sok folyadékot inni. A felgyülemlett tejsav eltávolításával elkerülhetjük az izomlázat. Majd az ezt követő (pl. edzések közötti) masszázsok jelentősége, hogy az izmaink regenerálódjanak, és a megfelelő izomtónus visszaálljon.