Masszázs a Mammut mellett!


A masszázs szó hallatán mindannyiunkban jóleső nyugalom terül szét, kellemes érzéssel, relaxációval azonosítjuk.
A masszázs azonban nem csak pihentető, de gyógyító vagy akár egészségmegőrzést, méregtelenítést és alakformálást is segítő kezelés egyben.

A számítógép előtt ülsz naphosszat? Egyik következménye a vállak beállása és a hátfájás!

Fel sem állsz egész nap a munkahelyeden? Az ülő életmód a gerinc legnagyobb ellensége!

Stresszes vagy? Már ülő helyzetben sem találod a kényelmes tartást? Hát és vállizmaid feszesek?

Itt az ideje, hogy ellátogass a Bambusz FizioMed Mammut stúdiónkba!

Heti egy masszázs az egészsége megőrzéséért

A masszázs kihat az egész személyiségünkre. Szó szerint nyugtatja az idegeket, kellemes érzést nyújt, s megteremti a test és lélek egyensúlyát.

A nyugati masszázsoknak számos jótékony hatása van:

  • Mérséklődik vagy megszűnik a fájdalom. Ez a hatás a gyógymasszázsnál még inkább megjelenik a kimozgató fogások által.
  • Fokozza a hajlékonyságunkat. Nő az izomzat teljesítőképessége, megszűnik az izomfáradtság. Ez utóbbi természetes, hiszen a sportmasszázs fogásai is a svéd- és gyógymasszázs fogásaira épülnek.
  • Lazítja a stressztől görcsössé vált izmokat, segít a relaxációban.
  • A masszázs során endorfin és szerotonin szabadul fel a szervezetben, így boldogabbnak, nyugodtabbnak érezhetjük magunkat tőle.
  • Fokozza a vér illetve a nyirokkeringést, az erek rugalmasabbá válhatnak, ami által több oxigénnel dús vér jut a szervekbe és a bőrbe is.
  • Gyorsul a sejtek anyagcseréje, optimalizálódik a vérnyomás és a pulzus, egyenletessé válik a légzés, nő az oxigénellátottság, vérbőség alakul ki és emelkedik a test hőmérséklete.
  • A bőrünk állapotára közvetlenül is hat. Az elhalt hámsejtek leválnak a bőr felületéről, nő a rugalmassága, feszessége, növekszik a szövetek tápanyag ellátottsága, lassulnak az öregedési folyamatok.
  • Erősödik a szervezet ellenálló képességünket, azaz az immunrendszerünk jobban megvéd minket a fertőzésektől.

A Bambus Fizio-Med Testkezelő Szalonban gyógy-, sport- és svédmasszázs közül választhatnak vendégeink.

Ha frissítő masszázsra vágyik, gyakorlatilag ugyanazt adjuk, mint a svédmasszázsban, kicsit több simogató mozdulattal, hiszen ekkor a cél a lazítás.
Ennek is hatása van az izmokra, inakra, ízületekre és a vegetatív idegrendszerre.

Szalonunkban az alakformálásra és arcfiatalításra érkező vendégeink – szinte kivétel nélkül – igénybe veszik a szolgáltatást.
A masszázs pozitív hatásai a már elvégzett kezeléseket erősítik, így még jobb kedvvel és még elégedettebben távoznak.
A masszázs fokozza az anyagcserét, ezáltal segíti a test méregtelenítését, kedvezően befolyásolja az emésztést, élénkíti a vérkeringést, visszaadja a bőr ruganyosságát, lassítja az öregedési folyamatokat.

Egyéni kéréseknek is eleget tudunk tenni, így ha speciális problémával fordulna hozzánk, akkor is várjuk szíves megkeresését.

Masszírozáshoz kizárólag minőségi, parabén- azaz tartósítószermentes olajokat használunk.
Felár ellenében 100%-os tisztaságú Dr. Taffi olajjal masszírozzuk. A Dr. Taffi cég benne van az első 15 vállalatban a világon, akik a legmagasabb minőségű olajokat gyártják.
Szalonunkban megvásárolható otthoni használatra is mind a sima, mind a fehér teávál illatosított mandulaolaj.

Éhesen, vagy közvetlenül evés után nem célszerű masszíroztatni.

Ellenjavallt a masszázs lázas állapotban, fertőző betegség, herpesz, vérzékenység, daganatos betegedések, idegbecsípődés esetén és a menstruáció első napjaiban.

Gyulladt, sérült, még nem gyógyult bőrfelületet, mélyvénás trombózisos  vagy visszércsomós testrészt, heveny ízületi gyulladást, és előrehaladott csontritkulást a masszírozott fél egészségére való tekintettel nem kezelünk!

várandósság első három hónapjában a masszázs nem ajánlott, a negyedik hónaptól a kritikus zónákat kihagyva viszont a kismama részlegesen kezelhető.
Kérjük,  a kezelés előtt tájékoztasson bennünket várandósságáról!

Krónikus nyak, váll, és hátfájdalmak, kar- vagy alsó végtagi panaszok, visszatérő fejfájás, kimerültség, koncentrációs zavarok kezelésére javasolt. Ezen kívül – orvosi javaslatra – tartási zavaroknál, fejlődési rendellenességeknél, műtétek, betegségek (pl. idegrendszeri károsodás), traumák, balesetek után a gyorsabb regenerálódást segíti elő.

A betegségek célzott kezelésekor a masszőr a körülírt területeken vagy egyes testtájékon (pl.: nyak, hát, váll, csípő, láb) a svédmasszázs speciális fogásaival átdolgozza és kilazítja a görcsös izmokat, ezzel enyhíti a fájdalmakat, eredményeként az ízületek mozgástere is bővül a masszázs után.

A gyógymasszázs célja, hogy megszakítsa a fájdalom körfolyamatát, a szövetek lokális keringését javítsa, a szöveti oxigenizációt és anyagcserét fokozza, az izomtónust normalizálja, a szervezet általános állapotát javítsa.

A masszázsterápia enyhíti a krónikus fájdalmat, segíti a fájdalmat előidéző állapot megszüntetését, azon kívül önmagában is fájdalomcsökkentő hatású. A szakképzett masszőr-terapeuta kezével olyan ingerületeket gerjeszt a szövetek érzékelő idegvégződéseiben, amelyek ideiglenesen gátolják a krónikus fájdalmi ingerületek eljutását az agyba. Ezen kívül az agyat endorfin (a test természetes érzéstelenítőjének) kiválasztására készteti, ami mesterséges gyógyszerek használata nélkül enyhíti a fájdalmat, és a kellemetlen közérzetet.

Milyen típusú problémákra ajánljuk:
nyak-, váll- és hátfájdalmakra, kar- vagy alsó végtagi fájdalmakra, visszatérő fejfájásokra, tartási zavarokra, gerincsérvre (discus hernia), ülőmunka végzésből fakadó testartás javítására és fádalmak csökkentésére.

A gyógymasszázs javasolt gyakorisága állapottól függ. Havi 1 masszázs biztosítja az általános jó közérzetet, de az izmok letapadásától és a fájdalom erősségétől függően akár heti 2-3 alkalom is javallott kezdetben.

A sportmasszázst számos előnye miatt nem csak a hivatalos és amatőr sportolók használják, hanem sokan azok közül is, akik egyáltalán nem sportolnak.
A rendszeres sportmasszázs segít megelőzni a sérüléseket azáltal, hogy javítja az izmok kondícióját.
A sportmasszázs jól használható bizonyos sérülések, valamint izomegyenlőtlenségek, testtartási problémák kezelésére. Mindemellett segít megelőzni a sportsérüléseket, fokozza az izmok állapotát és a teljesítményt.

A sportmasszázs alaptechnikái más masszázsokkal azonos, ám a terapeuta sokkal erőteljesebben és mélyebbre hatóan alkalmazza azokat. Az erős simító, gyúró, ütögető mozdulatok célja többek között az összenövések lebontása, a hegszövetek tompítása. A sportmasszázs erősebb mozdulatokkal, mélyebben stimulálja az izomszövetet, ami nem mindig kellemes érzés.

A sportmasszázs előnyei

A sportmasszázs fontos szerepet játszik minden sportoló életében, függetlenül attól, hogy sérült-e vagy sem.
Elengedhetetlen bizonyos sérülések kezelésében, illetve a jövőbeni sérülések elkerülésében.

  • Nyugtató hatású.
  • Csökkenti az izomgörcsöket, merev izmok okozta fájdalmakat.
  • Lazítja a merev, letapadt izmokat, így azok terhelhetőbbé és kevésbé sérülékennyé válnak.
  • Kiüríti a feszes izmokból az ott felhalmozódó méreganyagokat (pl. tejsav)
  • Sérülés esetén gyorsítja a gyógyulást.
  • Mozgásszegény életmódot folytatóknál fellazítja a letapadt izmokat.

Ellenjavallat

Mivel a sportmasszázs az erős, gyúró mozdulatok miatt erőteljes behatást jelent a szervezetre, nem ajánlott az alábbi esetekben:

  • Nyílt sebek, vágás, szakadás, horzsolás esetén meg kell várni, míg a seb begyógyul! Ez általában 1-2 hétig tart.
  • Izomrepedések esetén, melyek akut esetben tovább véreznek. A masszázs tovább növelné a vérzést és szövetek károsodását, meghosszabbítva a gyógyulás idejét.

A sérüléstől függően 48-72 óráig nem ajánlott a masszázs:

  • Ínszakadáskor műtétre, nem masszázsra van szükség.
  • Zúzódáskor a masszázs további károkat okozhat, ami akár myositis ossificans-hoz (csontosodás az izomszövetben) is vezethet.
  • Égés, fagyás, csonttörés esetén.
  • Csonthártya gyulladáskor a masszázs további irritációt okozhat.

Továbbá:

  • A reumatoid artritisz és köszvény is gyulladásos betegség, ezért ugyanazok a szabályok érvényesek itt is, mint az akut sérülésnél.
  • A trombózis potenciálisan halálos vérrög a vénában, mely masszírozás hatására a vénákon át a szívig juthat, károsítva azt.
  • Bőrgyógyászati megbetegedés.
  • Terhesség.
  • Érrendszeri megbetegedés vagy vérzékenység
  • Menstruáció
  • Rákos megbetegedés
  • Láz

A sportmasszázs akkor a leghatásosabb, ha legalább hetente kétszer végezzük. Heti négynél többször viszont nem javasolt a masszíroztatás.

Egy masszázssorozat legtöbbször 6-12 alkalomból áll, és közöttük 4-6 hetes szüneteket kell tartani. Ez az úgynevezett ingermentes pihenőfázis.

Ha sportsérülése van, feltétlenül jelezze sportmasszőrünknek a kezelés megkezdése előtt.

A svédmasszázs elterjedt masszázsforma a jó közérzetért. A keleti masszázsoktól eltérően közvetlen fiziológiai hatásokra épít, de a személyes törődés érzete jó hatással van a lelki egészségre is.

Rendkívül jó kiegészítője az aktív gyógykezeléseknek.
A svédmasszázs 5 alapfogása terápiás jelleggel bír. Helyi keringésfokozó, fokozza a vénás vér visszaárámlását, ezáltal csökkentve a szív terhelését. Kedvezően hat a légzőközpontra és a vegetatív idegrendszerre is.
A hát masszírozása különösen alkalmas a feszültségoldásra. A modern életforma miatt a masszőr külön gondot fordít a lapocka átdolgozására, a fájdalmas izomcsomókra is.
A nyak-vállöv rész kezelése segíthet a fejfájás és az elaludt nyak kezelésében.
A farizom masszázsát – valószínűleg szemérmességből – lumbogluteális masszázsnak nevezik. Alkalmas a derékfájások, derékból kisugárzó hátfájások, csípőficam, lumbágó, isiász, csigolyabetegségek kezelésére.
Svédmasszázsnál nem a krónikus fájdalmat gyógyítjuk. A cél a megelőzés és a kisebb fájdalom csillapítása.

A teljes felfrissülésért érdemes a teljes testes, 90 perces masszázst választani. Ez kiterjed az arcon, karon, lábon, talpon kívül a mellkasra és a hasra is.
A mellkason végzett ütögetés hatékonyan szabadítja fel a légúti megbetegedés vagy dohányzás során lerakódott nyákot. Felköhögéssel távozik a szervezetünkből.

A hasmasszázs egy érdekes része a svédmasszázsnak. Mivel közvetlenül a vastagbélre hat, így csak gyógymasszőr végezheti. Hatásos székrekedés, puffadás, a hasizmok gyengesége esetén. Annak ellenére, hogy masszőrünk gyógymasszőri végzettséggel és kórházi tapasztalattal bír, nem alkalmazzuk ezt a masszázst csak orvosi beutaló esetén. Svédmasszázs alatt csak nyugtató hatása miatt simogató mozdulatokkal érintjük a hasat.

A svédmasszázst cégeknek is javasoljuk, hiszen jó hatással van a krónikus fáradtság leküzdésére és a teljesítőképesség fokozására.

Időpontfoglalás

close-link
close-link